14.OKTÓBER 2020
Rychlá navigácia > HomePage > Grasshoppers Live > Extraliga juniorov 3. a 4. kolo
Navigácia stránky
Galéria
VideoBoard
Extraliga juniorov 3. a 4. kolo
HASTAG #Extraligajuniorov #Grasshoppers #ZáhorskáBystricaModra
Počas uplynulého víkendu 10.- 11.10.2020 vycestovali kobylky na západ Slovenska, kde odohrali zápasy 5. a 6. kola juniorskej extraligy proti tímom Tsunami Záhorská Bystrica a FBC Blueberries Modra.
Tsunami Záhorská Bystrica - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:3
(4:2, 1:1, 3:0)
Góly kobyliek: Matejička, Korček, Jančo M.
Vylúčenia: 1:1
Rozhodovali: Mesaroš, Riečický
Kobylky sa prišli v tomto zápase športovo pobiť o výsledok. No už po dvoch minútach ponúkli domácim možnosť trestného strieľania.
Domáci sa nemýlili a pekným nájazdom išli do vedenia. Vyrovnaný zápas sa však aj naďalej hral vo vysokom tempe zo strany na stranu.
Počas druhej tretiny sa kobylkám podarilo dotiahnuť na rozdiel gólu zásluhou Janča a naďalej sa snažili o vyrovnanie. No počas tretej tretiny poľavili, dovolili súperovi svojimi chybami a nedisciplinovanosťou odskočiť na vyšší gólový rozdiel a to pochovalo žilinské šance na úspech.
FBC Blueberries Modra - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:15
(2:6, 1:1, 0:8)
Góly kobyliek: Cvacho 6, Šuška 3, Matejička 2, Jančo M. 2, Korček, Baumgartner Ru.
Vylúčenia: 4:1
Rozhodovali: Žúbor, Oraja
Druhý zápas mal diametrálne odlišný priebeh ako v sobotu. Kobylky už od úvodu kontrolovali zápas, boli na lopte a súper hrozil len z ojedinelých protiútokov. Jeden taký, po chybe v zadných radoch kobyliek, sa udial v tretej minúte a Modrania išli do vedenia 1:0.
Vedenie domácich však netrvalo dlho a hostia začali gólovo ťažiť zo svojej hernej prevahy. V druhej tretine sa hra ustálila a oba tímy čakali, čo spraví súper. Počas tretej tretiny chytili kobylky opäť gólovú vlnu a sfúkli domácich svojou efektivitou v zakončení a pohodlne doviedli zápas do víťazného konca. Bilanciou 6+2 sa v zaskvel Richard Cvacho, 2 góly a 4 asistencie pridali Jakub Matejička a Michal Jančo. Premierový zápas v Extralige juniorov odchytal Tadeáš Tikarčík. Kobylky si tak po víkende pripisujú do tabuľky 3 body.
Zostava kobyliek: Baumgartner Ra., Tokarčík - Šuška, Matejička, Dutka, Baumgartner - Jančo M., Cvacho, Šimo, Sabol, Korček, Černák, Gavlák, Žikla, Koreňovský, Jackanín. Tréner: Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.