Rychlá navigácia > HomePage > Grasshoppers Live > Extraliga mužov 1.kolo
Galéria
VideoBoard
Extraliga mužov 1.kolo
HASTAG #Extraligamužov #Grasshoppers #1FBCTrenčín
V piatok 11.9.2020 vycestovali kobylky na predohrávku 1. kola florbalovej Extraligy mužov do Trenčína, kde odohrali zápas proti minuloročnému víťazovi základnej časti tímu 1. FBC florbal Trenčín.
1. FBC florbal Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:5
(4:2, 2:1, 2:2)
Góly kobyliek: Kelbel, Hruška, Gavlák, Málus, Miške
Domáci od začiatku zápasu aktívne napádali rozohrávku kobyliek, z čoho pramenili chyby v obrane Žiliny, ktoré dokázali hráči Trenčína trestať.
Trenčania sa dostali rýchlo do vedenia 3:0, ale kobylky korigovali presnými zásahmi Kelbela a Hrušku. V závere úvodnej tretiny navýšili domáci náskok na 4:2 zásluhou Kvasnicu. V útočnej hre pokračovali domáci aj v druhej tretine, vďaka čomu sa dostali do vedenia 6:2. V závere druhej tretiny znižoval na 6:3 kapitán kobyliek Hruška. Zdramatizovať zápas sa podarilo kobylkám v záverečnej tretine, keď po presných zásahoch Málusa a Miškeho znížili na 6:5. Veľký obrat sa však nekonal a dvoma gólmi v závere zápasu stanovili hráči 1.FBC konečný výsledok na 8:5. Zo svojich premiérových gólov v Extralige mužov sa mohli tešiť Kelbel a Gavlák. Zápas 2. kola odohrajú kobylky opäť vonku, keď v sobotu
19.9.2020 vycestujú do Záhorskej Bystrice, kde odohrajú zápas proti domácemu Tsunami.
Zostava kobyliek: Šuška Jak., Gajdoš - Tulák, Šuška Ján, Baránek, Kelbel, Miške, Kuka, Sedlák - Mirt, Jančo, Vrábel, Hruška, Málus, Franek, Škvarna, Cvacho, Gavlák, Melega, Míšek. Tréner: Veneny.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.