Tento víkend 29.2.2020 odštartovali kobylky tohtoročné play off na domácej palubovke štvrťfinálovou sériou proti Dukle Banská Bystrica.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Dukla Banská Bystrica 8:4
Góly grasshoppers: Cvacho 3, Gavlák 2, Jančo S., Jančo M., Mirt
Výlučenia: 0:3
Rozhodovali: Jursa, Riečický
Diváci: 50
Vstup do stretnutia nebol z pohľadu kobyliek úplne presvedčivý, no aj napriek tomu dokázali vyhrávať 2:0. Súper však hral veľmi kvalitne, ťažil z nebezpečných protiútokov a tak sa šlo do šatní za stavu 3:2 pre domácich. Druhá tretina bola veľmi vyrovnaná, no opäť mali kobylky väčšie šťastie, keď aj túto tretinu vyhrali a zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. No hneď na začiatku tretej tretiny sa dokázali presadiť opäť Banskobystričania, dotiahli sa na rozdiel gólu a všetko bolo ešte otvorené. Rozhodujúcou časťou hry sa nakoniec stala až záverečná desaťminútovka, keď Žilinčania dokázali v priebehu troch minút poslať loptičku za chrbát brankára hostí až tri krát. Výsledok si ustrážili do konca a radujú sa z víťazstva.
Hráčom zápasu zo strany kobyliek bol vyhlásený Richard Cvacho a zo strany Dukly Richard Míšek.
Diváci: 60
V tomto zápase chceli kobylky nadviazať na včerajší výkon, vyvarovať sa chybám a zvýšiť svoje vedenie v sérii. Kobylky mali od prvých minút zápas pod kontrolou a darilo sa im premieňať šance. V druhej tretine kobylky síce dva krát inkasovali po zbytočných chybách, ale naďalej pokračovali vo svojej hre a zvyšovali náskok. Do poslednej časti hry vykročili kobylky s cieľom kontrolovať hru a doviesť zápas do víťazného konca. Žilinčanom sa opäť podarilo vsietiť pár gólov, no zabúdali na zadné vrátka a dovolili hosťom skórovať. Najužitočnejším hráčom za kobyliek bol vyhlásený Erik Gavlák a za Duklu Lukáš Nôta.
Kobylky vďaka obom zvládnutým zápasom v sérií hranej na tri víťazné zápasy vyhrávajú už 2:0. Ďalší krok k postupu môžu urobiť už budúci víkend, keď v sobotu vycestujú do Slovenskej Ľupče, kde môžu sériu ukončiť.
Zostava kobyliek: Šuška Jakub, Baumgartner Ra. - Tulák, Ftorek, Šuška Ján, Sypták, Baumgartner Ru. - Mirt, Jančo S., Jančo M., Žikla, Cvacho, Malík, Gavlák, Matejička, Černák. Tréneri: Veneny, Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.