Florbalová extraliga mužov pokračovala svojim 20. kolom, keď kobylky privítali na domácej palubovke ŠK Lido Bratislava.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - ŠK Lido Bratislava 10:6
Góly kobyliek: Cvacho 2, Mirt 2, Málus, Kuka, Franek, Melega, Ftorek, Tulák
Vylúčenia: 1:0
Rozhodovali: Vavrinec, Galáč
Diváci: 100
Kobylky mali vynikajúci vstup do zápasu, keď v 7. minúte viedli už 4:0.
Napriek vysokému náskoku kobyliek sa hráči Lida nevzdávali a troma gólmi v rozpätí štyroch minút znížili na 4:3. V 26. minúte dostal kobylky do dvojgólového vedenia Mirt, na ktorý reagoval o 33 sekúnd hosťujúci hráč Letaši. Rozhodujúcou pre priebeh zápasu sa ukázala 28. až 36. minúta, kedy si kobylky štyrmi presnými zásahmi vytvorili náskok 9:4. Pohodlný, päťgólový náskok si napriek záverečnému tlaku hráčov Lida kobylky ustrážili a po víťazstve 10:6 si pripísali do tabuľky 3 body. Svojim premiérovým gólom v Extralige mužov sa prezentoval v 30. minúte Sebastián Ftorek. Po 20. kole sa nachádzajú kobylky naďalej na 7. mieste extraligovej tabuľky. 21. kolo odohrajú kobylky v sobotu 29.2.2020, keď vycestujú do Trenčína, kde odohrajú zápas proti miestnemu 1. FBC florbal.
Zostava kobyliek: Gajdoš, Hazucha - Štefanko, Tulák, Ftorek, Koza, Baránek, Miške, Kuka - Galovič, Franek, Škvarna, Hruška, Málus, Cvacho, Mirt, Jančo, Melega, Vrábel. Tréneri: Veneny, Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.