V nedeľu 26.1.2020 pokračovala svojím 16. kolom extraliga juniorov. Juniorské kobylky vycestovali do Trenčína, kde nastúpili proti lídrovi tabuľky.
1. FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:13
Góly kobyliek: Mirt 4, Jančo S. 3, Malík 2, Tulák 2, Gavlák, Cvacho
Výlučenia: 4:1
Rozhodovali: Rochovanský, Hudeček
Počet divákov: 110
Kobylky nastúpili do tohto zápasu veľmi odhodlane a s cieľom zvíťaziť. V prvej tretine sa im to podarilo aj napriek tomu, že ako prvý inkasovali a vytvorili si tak 4 gólový náskok. V druhej tretine to už bola menšia prestrelka. V nej kobylky spravili pár chýb, no aj v tejto časti hry boli napokon úspešnejšie, keď ju vyhrali 6:4 a navýšili tým svoj náskok s ktorým sa pustili do záverečnej tretej tretiny. V tretej tretine kobylky nedovolili súperovi znížiť a dokázali výsledok dokonca upraviť ešte dvoma presnými zásahmi na konečných 13:5. Radujú sa tak z víťazstva a cenných 3 bodov, ktoré si pripisujú do tabuľky. Štyrmi gólmi a dvoma asistenciami sa v zápase zaskvel Ladislav Mirt.
Najbližšie sa kobylky predstavia až 15.2.2020, keď na domácej palubovke privítajú Bratislavský Snipers, a o deň neskôr Tsunami Záhorskú Bystricu.
Zostava kobyliek: Šuška Jakub, Baumgartner Ra. - Tulák, Ftorek, Šuška Ján, Kelbel - Cvacho, Gavlák, Malík, Jančo M., Sypták, Jančo S., Mirt, Jarina, Černák, Baumgartner Ru. Tréneri: Veneny, Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.