Florbalová extraliga mužov pokračovala svojim 17. kolom. Kobylky privítali na domácej palubovke ŠH Rosinská cesta Žilina tím Tsunami Záhorská Bystrica.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Tsunami Záhorská Bystrica 7:4
Góly kobyliek: Jančo 3, Melega, Vrábel, Miške, Galovič
Vylúčenia: 1:1
Rozhodcovia: Beňo, Sklenica
Diváci: 100
Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí sa ujali v 8. minúte vedenia po presnej strele Siváka. Už o 10 sekúnd vyrovnával na 1:1 Jančo a do konca úvodnej tretiny sa presadili ešte Melega a druhým gólom Jančo. V druhej tretine napriek šanciam oboch tímov sa dokázali presadiť domáci aj hostia jedným presným zásahom. Hostia znižovali na 3:2 v 24. minúte zásluhou Kuboviča, ale dvojgólové vedenie 4:2 zariadil kobylkám v 29.
minúte Vrábel. V 44. minúte využili hráči Tsunami presilovú hru a znížili na 4:3. Následnú presilovú hru využili aj kobylky, ktoré zásahom Galoviča išli do vedenia 5:3. Kobylky naďalej pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov a gólmi Miškeho a Janča viedli v 55. minúte 7:3.
Počas záverečnej hry bez brankára sa dokázali hráči Tsunami presadiť len raz a po výhre 7:4 si pripísali do tabuľky 3 body. Víťazstvom nad Záhorskou Bystricou poskočili kobylky na 8. miesto, ktoré im zaručuje účasť v play off. Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke odohrajú kobylky 18. kolo v sobotu 8.2.2020, keď vycestujú do Bratislavy, kde odohrajú zápas proti miestnemu Snipers.
Zostava kobyliek: Gajdoš, Hazucha - Borik, Štefanko, Baránek, Koza, Kuka, Miške, Tulák - Galovič, Cvacho, Škvarna, Hruška, Vrábel, Málus, Mirt, Melega, Jančo, Kubička. Tréneri: Veneny, Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.