Florbalová extraliga mužov pokračovala v sobotu 11.1.2020 svojim 15. kolom. Kobylky privítali na domácej palubovke tím AS Trenčín florbal.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - AS Trenčín florbal 9:5
Góly kobyliek: Franek 2, Miške 2, Jančo, Galovič, Kubička, Mirt, Melega
Vylúčenia: 4:1
Rozhodcovia: Ryba, Janáček
Diváci: 80
Kobylky mali dobrý vstup do zápasu, keď sa v 2. minúte presadil Melega.
Z vedenia sa kobylky dlho netešili a v 3. minúte bolo vyrovnané 1:1. Do konca úvodnej tretiny sa kobylky presadili dvoma presnými zásahmi po strelách Janča a Miškeho. V druhej tretine hostia z Trenčína zvýšili aktivitu, boli častejšie na loptičke, ale kobylky pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov a po nich sa presadili Kubička a Franek. Za stavu 6:1 vstúpili kobylky do záverečnej tretiny a svojimi zbytočnými vylúčeniami vrátili hráčov Trenčína späť do hry, ktorí sa dostali na rozdiel 7:5. Kobylky boli pod obrovským tlakom, ale vynikajúcimi zákrokmi ich podržal brankár Gajdoš. Počas záverečnej hry bez brankára hostí sa dokázali presadiť Miške, Galovič a po víťazstve
9:5 si pripísali kobylky do tabuľky 3 body. 16. kolo odohrajú kobylky už túto sobotu 18.1.2020, keď vycestujú do Košíc, kde odohrajú zápas proti miestnemu ATU.
Zostava kobyliek: Gajdoš, Solárik - Štefanko, Borik, Baránek, Koza, Miške, Kuka - Galovič, Franek, Škvarna, Hruška, Vavrica, Kubička, Málus, Mirt, Jančo, Melega. Tréner: Veneny.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.