V nedeľu 22.12.2019 pokračovala svojim 13. kolom extraliga juniorov, keď kobylky privítali na domácej palubovke košické ATU.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FaBK ATU Košice 8:5
Góly kobyliek: Jančo S. 3, Mirt 2, Kelbel 2, Ftorek
Výlučenia: 2:1
Rozhodovali: Stáš, Kubička
Počet divákov: 50
Kobylky mali výborný vstup do zápasu, keď už v 4. minúte dostal loptičku do bránky hostí Samuel Jančo a o tri minúty neskôr na neho nadviazal Mirt. Druhú tretinu kobylky nepoľavili z tempa a do prvej polovice zápasu vyhrávali 5:0. Potom však na chvíľu mierne poľavili a z toho pramenili aj dva góly v bránke kobyliek. Do konca druhej tretiny sa však presadil opäť Samuel Jančo a do šatni sa odchádzalo za stavu 6:2 pre domácich. Do tretej tretiny nastúpili kobylky s veľkým odhodlaním a s cieľom vyhrať zápas, no hostia boli veľmi aktívny a dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov. Kobylky sa v závere zápasu aj napriek obrovskému tlaku súpera dokázali brániť a poctivo blokovať strely hostí. Výhru kobyliek spečatil gólom do prázdnej bránky Kelbel 12 sekúnd pred koncom zápasu.
Kobylky si po víkende pripisujú do tabuľky cenných 6 bodov a najbližšie sa predstavia až v novom kalendárnom roku a to 11.1. 2020, keď vycestujú do Mútneho.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.