Florbalová extraliga mužov pokračovala v sobotu 21.12.2019 svojim 13. kolom. Kobylky privítali na domácej palubovke tím FBK Nižná.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FBK Nižná 4:8
Góly kobyliek: Mirt, Miške, Maľa, Cvacho
Vylúčenia: 3:0
Rozhodcovia: Vráblik, Prosický
Diváci: 200
Prvým presným zásahom sa v zápase prezentovali hostia, ktorí dokázali využiť presilovú hru. V 10. minúte vyrovnával na 1:1 Mirt. Do konca prvej tretiny sa hráči Nižnej presadili dvoma presnými zásahmi a do šatní sa išlo za stavu 1:3. V druhej tretine dostali kobylky možnosť trestného strieľania, ktoré úspešne premenil Miške. Na gól kobyliek odpovedali hostia v 37. minúte a aj preto bol stav po štyridsiatich minútach 2:4. Do záverečnej tretiny nastúpili kobylky odhodlané vyrovnať, ale hráči Nižnej im na to nedovolili ani pomyslieť. Na štyri presné zásahy Nižnej dokázali kobylky odpovedať gólmi Maľu a Cvacha.
Svoju extraligovú premiéru absolvoval mužskom drese Erik Gavlák, ktorú okorenil jednou asistenciou. Po prehre 4:8 ostávajú kobylky naďalej na 8. mieste. Florbalová extraliga bude pokračovať po prestávke až 6.1.2020, keď kobylky vycestujú do Prešova.
Zostava kobyliek: Gajdoš, Šuška - Mirt, Štefanko, Baránek, Koza, Miške, Kuka, Borik - Galovič, Melega, Škvarna, Hruška, Franek, Mišák, Cvacho, Jančo, Maľa, Gavlák. Tréner: Veneny.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.