Florbalová extraliga mužov pokračovala v piatok 29.11.2019 svojim 10. kolom, keď kobylky privítali na domácej palubovke lídra tabuľky tím 1. FBC florbal Trenčín.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - 1. FBC florbal Trenčín 6:9
Góly kobyliek: Hruška, Škvarna, Melega, Tulák, Maľa, Miške
Vylúčenia: 3:2
Rozhodovali: Glonek, Kučera
Diváci: 128
O osude stretnutia rozhodla prvá tretina, ktorú hostia z Trenčína vyhrali 4:0. Síce boli šance na oboch stranách, kobylky svoje nedokázali využiť, čo ich môže mrzieť. Napriek tomu, že kobylky prehrávali 0:5, nevzdali sa a zvýšeným nasadením dokázali zdramatizovať priebeh zápasu.
Aj preto sa po štyridsiatich minútach odchádzalo do šatní za stavu 4:7.
V tretej tretine aj za podpory divákov sa dostali kobylky na rozdiel dvoch gólov, ale hráči Trenčína si svoj náskok do konca zápasu postrážili. Po prehre 6:9 si kobylky nepripísali do tabuľky žiadny bod.
Svoj premiérový gól v extralige mužov strelil Michal Tulák. Florbalová extraliga mužov pokračuje nasledujúci víkend 11. kolom, keď kobylky vycestujú v sobotu do Košíc, kde odohrajú zápas proti miestnemu Florku.
Zostava kobyliek: Gajdoš, Solárik - Borik, Štefanko, Baránek, Kuka, Miške, Mirt, Tulák - Galovič, Mišák, Škvarna, Hruška, Franek, Málus, Cvacho, Melega, Maľa. Tréner: Veneny.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.