Rychlá navigácia > HomePage > Grasshoppers Live > Extraliga juniorov štvrťfinále play off
Galéria
VideoBoard
Extraliga juniorov štvrťfinále play off
HASTAG #Extraligajuniorov #Grasshoppers #BanskáBystrica
Uplynulý víkend 7.3.2020 pokračovalo play off extraligy juniorov svojimi štvrťfinálovými sériami. Kobylky v sérii s tímom Dukla Banská Bystrica po minulom týždni vyhrávali 2:0 na zápasy a po tretie víťazstvo vycestovali do Slovenskej Ľupče.
Diváci: 50
Vstup do zápasu nebol pre kobylky úplne najlepší, keď v úvode prvej tretiny inkasovali až 3 krát po individuálnych chybách. No s pribúdajúcim časom hrali kobylky lepšie a lepšie. To sa odzrkadlilo až na začiatku druhej tretiny, keď sa Žilinčanom podarilo v priebehu pár minút vyrovnať a zápas bol na oboch stranách viacmenej vyrovnaný. V tretej tretine sa kobylkám dokonca podarilo ísť do jednogového vedenia, no necelých 10 sekúnd pred koncom zápasu inkasovali a tak nasledovalo predlženie. V ňom boli úspešnejší hráči domácej Dukly, a tak mali kobylky šancu na postup aj nasledujúci deň, keďže naďalej viedli v sérií 2:1.
Hráčom zápasu za kobylky bol vyhlásený Richard Cvacho a za Duklu Radoslav Šimo.
4. zápas
Dukla Banská Bystrica - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:5 p.s.n.
(3:3, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1s.n.)
Góly kobyliek: Jančo S. 2, Mirt, Gavlák, víťazný nájazd strelil Mirt
Vylúčenia: 1:1
Diváci: 40
Rozhodovali: Riečický, Chochula
Do tohto zápasu chceli kobylky nastúpiť s tým, že vrátia Banskobystričanom sobotňajšiu prehru, ukončia štvrťfinálovú sériu a postúpia do semifinále. Začiatok tomu ale vôbec nenasvedčoval, keď sa opakoval priebeh z predchádzajúceho zápasu a už v 7. minúte kobylky prehrávali 0:3. No Žilinčania sa nezľakli, dostali sa späť do zápasu a do konca prvej tretiny dokázali ešte vyrovnať. Druhá tretina bola veľmi vyrovnaná. Rozhodovali v nej využité šance a tie sa podarilo premeniť obom tímom len raz, keďže obaja brankári podali fantastické výkony. Do tretej tretiny nastúpili kobylky s cieľom využívať šance a dotiahnuť zápas do víťazného konca. No aj napriek obrovskej početnosti striel na oboch stranách brankári nepustili ani jeden gól a zápas tak šiel do 10 minútového predĺženia. V ňom sa išlo na doraz, nikto nevypustil ani jeden súboj, ale nepadol žiaden gól, ktorý by stretnutie ukončil. V samostatných nájazdoch boli úspešnejšie kobylky, ktorým sa napokon podarilo zvíťaziť, keď brankár kobyliek Jakub Šuška zneškodnil 3 nájazdy. Úspešne realizovali svoje nájazdy Tulák, Cvacho a Mirt.
Najužitočnejším hráčmi stretnutia boli pochopiteľne vyhlásení brankári.
Za kobylky to bol Jakub Šuška a za Duklu Matúš Weiss.
Kobylky vyrovnanú sériu nakoniec vyhrali 3:1 na zápasy a tak sa radujú z postupu medzi 4 najlepšie tímy. V semifinále nastúpia proti jenému z dvojice tímov 1.FBC Trenčín alebo ATU Košice.
Zostava kobyliek: Šuška Jakub, Baumgartner Ra. - Tulák, Ftorek, Šuška Ján, Sypták, Kelbel, Baumgartner Ru. - Mirt, Jančo S., Jančo M., Koreňovský, Cvacho, Malík, Gavlák, Matejička, Jarina, Žikla, Černák. Tréneri: Veneny, Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.