Florbalová extraliga mužov pokračovala v sobotu 15.2.2020 svojim 19. kolom, keď kobylky vycestovali do Spišskej Novej Vsi.
Young arrows Spišská Nová Ves - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:6
Góly kobyliek: Franek 2, Mirt 2, Vrábel, Škvarna
Vylúčenia: 4:1
Rozhodovali: Kulich, Masár
Diváci: 106
Napriek tomu, že bol pred zápasom medzi súpermi v tabuľke 21 bodový rozdiel, na ihrisku to tak nevyzeralo. Kobylky pôsobili nervóznym dojmom, odskakovala im loptička a aj preto bol stav po prvej tretine 1:1. V druhej tretine sa obraz hry kobyliek nezmenil, naopak domáci sa aktívnou hrou dostali do dvojgólového vedenia. V 33. minúte znižoval na
2:3 Franek, ale v 36. minúte išli domáci do vedenia 2:4. Záver druhej tretiny vyšiel lepšie kobylkám, keď na 3:4 znižoval Škvarna. V záverečnom dejstve sa kobylky upokojili a po presnom zásahu Vrábla vyrovnali na 4:4. Rozhodujúcimi sa ukázali presilové hry. Domáci sa počas početnej výhody nedokázali strelecky presadiť, naopak kobylky dve presilové hry využili presnými zásahmi Mirta. Na konečných 6:5 pre kobylky znížili domáci hráči 4 sekundy pred koncom zápasu. Jednogólový náskok si už kobylky ustrážili a po víťazstve si pripísali do tabuľky 3 body a naďalej sú na 7. mieste. 20. kolo odohrajú kobylky v sobotu
22.2.2020 o 16:00, keď na domácej palubovke ŠH Rosinská cesta Žilina privítajú tím Lido Bratislava.
Zostava kobyliek: Gajdoš, Hazucha - Tulák, Štefanko, Baránek, Koza, Kuka, Ftorek - Cvacho, Škvarna, Franek, Hruška, Málus, Vrábel, Mirt, Jančo, Melega. Tréneri: Veneny, Sedlák.
Nábor mladých kobyliek
Florbalový oddiel FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina organizuje v mesiaci september nábor nových hráčov (chlapcov aj dievčat) vo veku 5 až 14 rokov do mládežnických kategórii. V prípade záujmu si príďte florbal vyskúšať. Na začiatok vám stačia veci na cvičenie do haly.